Centrum Zbůch
Vyhledávání
CENTRUM POBYTOVÝCH
A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
<br />A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
<br />ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
<br />A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
<br />ZBŮCH

Rekreačně-rehabilitační zařízení

Rehabilitačně-rekreační středisko Sazamov je umístěno v obci Hradiště okres Domažlice. Nachází se pod zříceninou hradu Netřeb, v přírodní rezervaci. Původní budovy byly vystavěny začátkem našeho století farářem Matyášem Sazamou. Tento farář působil v kostelích v Bavorsku a toto místo je po něm pojmenováno. Pozemek je u kaple sv. Petra. Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch koupil zařízení v roce 1971, rekonstrukce a výstavba nových pavilonů byla ukončena v roce 1996. Areál se nachází v příznivých klimatických podmínkách a jedná se o jedno z ekologicky nejčistších míst v Západních Čechách.

Fotografie areálu a zařízení naleznete v galerii.

 

Popis zařízení

Rekreačně - rehabilitační zařízení Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch (CPTS) se nachází v katastru obce Hradiště okres Domažlice na adrese Hradiště 71 (GPS 49.4611728N, 13.0678089E). K rekreačnímu zařízení vede asfaltová cesta, na kterou se odbočuje vlevo na první křižovatce při příjezdu do obce Hradiště od obce Kanice. Celý areál rekreačního zařízení je bezbariérový.

V areálu rekreačního zařízení jsou tři ubytovací budovy (C1 – C3). Každá z nich je vybavena společenskou místností s krbovými kamny, kuchyňkou a sociálním zázemím. Budovy jsou postupně vybavovány novým nábytkem. V každé budově je jeden dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením. Ve dvou budovách se nachází tři třílůžkové pokoje. V jedné budově dva čtyřlůžkové pokoje a jeden třílůžkový pokoj. Pokoje jsou vybaveny lůžky a skříňkami na uložení věcí.

 

V budově bývalé fary (A) jsou umístěny dva dvoulůžkové apartmány s možností přistýlky, jeden třílůžkový pokoj a jeden dvoulůžkový pokoj. Budova je vybavena kuchyňkou sociálním zařízením a kanceláří správce.

V další budově je umístěna společenská místnost (jídelna) pro cca 50 osob. Ke společenské místnosti přináleží kompletně vybavená kuchyň včetně konvektomatu, sporáku, myčky nádobí a lednic. Sociální zařízení je umístěno na nádvoří.

K vyžití je možno využít multifunkční hřiště, malou tělocvičnu se stolem na stolní tenis. K zapůjčení jsou k dispozici jízdní kola. Na vydlážděném nádvoří je umístěno venkovní posezení s grilem.

 

Informace pro veřejnost

V sousedství areálu se nachází kaple sv. Petra. Na obecním úřadu Hradiště lze dojednat možnost pronájmu prostoru na svatební obřad u této kapličky. Nedaleko od areálu je přírodní rezervace Netřeb se zříceninou hradu stejného jména.

 

 

Informace pro organizace poskytující sociální služby

 

Stravování

je možné realizovat buď v jednotlivých pavilonech, nebo v centrální kuchyni, u které je veliká společenská místnost. Jídla je možné si nechávat dovážet z obce. V obci je obchod a pohostinství.

Pobyt

Pro rehabilitačně-rekreační činnost je možné využít hřiště, tělocvičnu, společenskou místnost a ostatní prostory areálu, kde jsou umístěny houpačky, skluzavky, pískoviště, prolézačky, altánky atd.

Výlety

Z rehabilitačně-rekreačního zařízení je možné zaměřit výlety na oblasti Chodska s Českým lesem, Železnorudska a Šumavy. Vzdálenost na nejbližší hraniční přechod do Spolkové republiky Německo je 15 km a proto jsou možné výlety i tam. Zde je možné navštívit přírodní parky a malá městečka v příhraničí.

Pronájem rekreačně rehabilitačního zařízení

Pronájem rekreačně-rehabilitačního zařízení

Více informací poskytne Jitka Nohovcová, tel. č.: 377 830 617, 773 776 602

Dokumenty ke stažení